Vishay/Vitramon CDR31BP470BJZPAT
CDR31BP470BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP470BJZPAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP470BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP470BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP470BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP470BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP470BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP470BJZPAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP470BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP470BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP470BJZPAT
IDC CABLE - CKC26S/AE26M/CKC26S datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL PCB datasheet.pdf
RES 330 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SNGL END CORDSET STOOW FEMALE 7P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR DAC1405D650 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
GRACE INERTIA CONNECTOR 6.2MM PI datasheet.pdf