Vishay/Vitramon CDR31BP471BJZMAT
CDR31BP471BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP471BJZMAT
Brief Description
CAP CER 470PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP471BJZMAT.pdf
Availability of CDR31BP471BJZMAT
QUANTITY
CDR31BP471BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP471BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP471BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP471BJZMAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP471BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP471BJZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP471BJZMAT
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
IC DEL LN 256TAP 127.5NS 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 2.5V 10% 2917 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% 3024 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT OV PROT LI-ION 8WSON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf