Vishay/Vitramon CDR31BP4R3BCZMAT
CDR31BP4R3BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP4R3BCZMAT
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP4R3BCZMAT.pdf
Availability of CDR31BP4R3BCZMAT
QUANTITY
CDR31BP4R3BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP4R3BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP4R3BCZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP4R3BCZMAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP4R3BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP4R3BCZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP4R3BCZMAT
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 WHT 100' datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 22A/30A 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 503MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf