Vishay/Vitramon CDR31BP5R1BDZSAT
CDR31BP5R1BDZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP5R1BDZSAT
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP5R1BDZSAT.pdf
Availability of CDR31BP5R1BDZSAT
QUANTITY
CDR31BP5R1BDZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP5R1BDZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP5R1BDZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP5R1BDZSAT
Related LinksCDR31BP5, CDR31BP5R1BDZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP5R1BDZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP5R1BDZSAT
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER HM 110POS 5ROW STR datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.5A datasheet.pdf