Vishay/Vitramon CDR31BX821BKWSAT
CDR31BX821BKWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BX821BKWSAT
Brief Description
CAP CER 820PF 100V 10% BX 0805
Datasheet Download
CDR31BX821BKWSAT.pdf
Availability of CDR31BX821BKWSAT
QUANTITY
CDR31BX821BKWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BX821BKWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BX821BKWSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BX821BKWSAT
Related LinksCDR31BX8, CDR31BX821BKWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BX821BKWSAT Details Description
Related parts for CDR31BX821BKWSAT
IC OPAMP GP 2.8MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CCA CONV.RED-LED 12VDC datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.3A 4SSON datasheet.pdf