Vishay/Vitramon CDR32BP101BFZMAT
CDR32BP101BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP101BFZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP101BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP101BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP101BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP101BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP101BFZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP101BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP101BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP101BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP101BFZMAT
IC LV FET MUX/DEMUX 56-TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR ASSY 250 CLIP datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 SMD datasheet.pdf
ETN UNMANAGED SWITCH 4 COPPER, 1 datasheet.pdf
DDR3 240P V/T CLIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.6V 4-USP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf