Vishay/Vitramon CDR32BP101BFZRAT
CDR32BP101BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP101BFZRAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP101BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP101BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP101BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP101BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP101BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP101BFZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP101BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP101BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP101BFZRAT
CONN PCB 50PIN TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK 10POS 45DEG ENTRY 5MM datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP SLD 4A datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIRE BARRIER DUCT WRAP 615+ 48" datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
MOD II RECP ASSY 10 POS datasheet.pdf