Vishay/Vitramon CDR32BP111BJZRAT
CDR32BP111BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP111BJZRAT
Brief Description
CAP CER 110PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP111BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP111BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP111BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP111BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP111BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP111BJZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP111BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP111BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP111BJZRAT
CONN RECEPT 7 POS W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE 2M 22AWG PVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
2 CKT PLUG HOUSING BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf