Vishay/Vitramon CDR32BP121BJZRAT
CDR32BP121BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP121BJZRAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP121BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP121BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP121BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP121BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP121BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP121BJZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP121BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP121BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP121BJZRAT
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS 0.5MM DUAL SMT datasheet.pdf
22UF 63V 6,3X11 datasheet.pdf