Vishay/Vitramon CDR32BP130BJZPAT
CDR32BP130BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP130BJZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP130BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP130BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP130BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP130BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP130BJZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP130BJZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP130BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP130BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP130BJZPAT
DIODE ZENER 2.4V 250MW SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.4A SOT363 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA GAUGE datasheet.pdf
7+7 WAY M HORIZ BM SMT W/5MM JS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
ASSY, CAP, 6POS, AS16, VO, KEYB, datasheet.pdf