Vishay/Vitramon CDR32BP131BJZRAT
CDR32BP131BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP131BJZRAT
Brief Description
CAP CER 130PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP131BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP131BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP131BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP131BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP131BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP131BJZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP131BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP131BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP131BJZRAT
CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.7V SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO 7MM SMD datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR LT YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
TEN60 PRESS-FIT VERT RECPT ASSY datasheet.pdf
VANDAL RESISTANT LED PMI RED datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/LASTGASP, TP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 110POS SMD datasheet.pdf