Vishay/Vitramon CDR32BP150BFZMAT
CDR32BP150BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP150BFZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP150BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP150BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP150BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP150BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP150BFZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP150BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP150BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP150BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP150BFZMAT
IC REG LDO 1.2V 2A 5SPAK datasheet.pdf
PROBE HIGH VOLTAGE datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
SR BTS FT 5 ASY R datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf