Vishay/Vitramon CDR32BP150BFZMAT
CDR32BP150BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP150BFZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP150BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP150BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP150BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP150BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP150BFZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP150BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP150BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP150BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP150BFZMAT
VARISTOR 1700V 7.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK EX TS32 KRS GRY datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN SPRING 30POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf