Vishay/Vitramon CDR32BP151BFZPAT
CDR32BP151BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BFZPAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP151BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP151BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BFZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BFZPAT
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 5/8" datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf