Vishay/Vitramon CDR32BP151BFZRAT
CDR32BP151BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BFZRAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP151BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP151BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BFZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BFZRAT
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC WIRELESS USB LP 40QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V DPAK datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE DDR3 1GB EUDIMM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 30MA 40 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 2506 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf