Vishay/Vitramon CDR32BP151BFZSAT
CDR32BP151BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BFZSAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP151BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP151BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BFZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BFZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BFZSAT
RES SMD 453 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER LINE 20UH 2A VERTICAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2MM VERT SLD datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf