Vishay/Vitramon CDR32BP151BJZPAT
CDR32BP151BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BJZPAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP151BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP151BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BJZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BJZPAT
IC REG LDO 2.85V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 20POS BLACK datasheet.pdf
LOCATOR PLATE datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR MICRO 1UA BLK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf