Vishay/Vitramon CDR32BP151BKZPAT
CDR32BP151BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BKZPAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP151BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP151BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BKZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BKZPAT
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
WPG-M50 CABLE GLAND PA BLA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf