Vishay/Vitramon CDR32BP161BFZMAT
CDR32BP161BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP161BFZMAT
Brief Description
CAP CER 160PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP161BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP161BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP161BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP161BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP161BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance160pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP161BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP161BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP161BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP161BFZMAT
TERM BLOCK PCB 4POS 5.08MM GRN datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1156FBGA datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR ROTARY POSITION 12MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SAFETY LIMIT SW datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/15/180 1.5 BK datasheet.pdf
SSD 16GB MSATA SATA II datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
R/A PLUG, 3.81MM, GREEN, 3 POSN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf