Vishay/Vitramon CDR32BP180BFZPAT
CDR32BP180BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP180BFZPAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP180BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP180BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP180BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP180BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP180BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP180BFZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP180BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP180BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP180BFZPAT
CONN RECEPT 9POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 32POS datasheet.pdf