Vishay/Vitramon CDR32BP181BFZMAT
CDR32BP181BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP181BFZMAT
Brief Description
CAP CER 180PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP181BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP181BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP181BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP181BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP181BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP181BFZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP181BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP181BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP181BFZMAT
CONV DC/DC 5VIN ADJ OUT 30A datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS R/A datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 175MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
3/4" RACEWAY 6' OFFICE WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 430PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf