Vishay/Vitramon CDR32BP181BJZMAT
CDR32BP181BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP181BJZMAT
Brief Description
CAP CER 180PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP181BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP181BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP181BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP181BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP181BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP181BJZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP181BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP181BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP181BJZMAT
RES 390 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADAPTER DIG QDASL QUAD 28PLCC datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 21.59MM datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HC RELAY (PLUG-IN, CD-FREE) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf