Vishay/Vitramon CDR32BP1R5BCZPAT
CDR32BP1R5BCZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R5BCZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R5BCZPAT.pdf
Availability of CDR32BP1R5BCZPAT
QUANTITY
CDR32BP1R5BCZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R5BCZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R5BCZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R5BCZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R5BCZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R5BCZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R5BCZPAT
IC GATE NAND 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/SOCKETS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BASE ELEMENT datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 4.3UH N30 datasheet.pdf
S2L-SMT 3.50/24/90G 3.2 BK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 900MA 230 MOHM datasheet.pdf