Vishay/Vitramon CDR32BP1R6BCZMAT
CDR32BP1R6BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R6BCZMAT
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R6BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP1R6BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP1R6BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R6BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R6BCZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R6BCZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R6BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R6BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R6BCZMAT
RES SMD 8.66K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 4POS .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 448 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 25C P /11 WHT 72" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 120/240VAC datasheet.pdf