Vishay/Vitramon CDR32BP200BKZMAT
CDR32BP200BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP200BKZMAT
Brief Description
CAP CER 20PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP200BKZMAT.pdf
Availability of CDR32BP200BKZMAT
QUANTITY
CDR32BP200BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP200BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP200BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP200BKZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP200BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP200BKZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP200BKZMAT
FUSE GLASS 2.5A 350VAC 140VDC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0201 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 15W D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV LP 8SOIC datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 12A datasheet.pdf
TACHOMETER LED 6 CHAR 24V PNL MT datasheet.pdf