Vishay/Vitramon CDR32BP221BJZMAT
CDR32BP221BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP221BJZMAT
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP221BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP221BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP221BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP221BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP221BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP221BJZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP221BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP221BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP221BJZMAT
IC A/D CONV 8CH 12BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60S/AE60G/HKR60S datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE OCV 10-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.8W MONO D 8LFCSP datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf