Vishay/Vitramon CDR32BP270BJZMAT
CDR32BP270BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP270BJZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP270BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP270BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP270BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP270BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP270BJZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP270BJZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP270BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP270BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP270BJZMAT
PGS GRAPHITE SHEET 90X115MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.35V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADG888 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 495MA 320 MOHM datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf