Vishay/Vitramon CDR32BP270BJZMAT
CDR32BP270BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP270BJZMAT
Brief Description
CAP CER 27PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP270BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP270BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP270BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP270BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP270BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP270BJZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP270BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP270BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP270BJZMAT
CONN RCPT 32POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CONN SFP LOOPBACK ADAPTER YELLOW datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
EVAL KIT MAX5976B datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A UHFM datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf