Vishay/Vitramon CDR32BP2R2BCZRAT
CDR32BP2R2BCZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP2R2BCZRAT
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP2R2BCZRAT.pdf
Availability of CDR32BP2R2BCZRAT
QUANTITY
CDR32BP2R2BCZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP2R2BCZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP2R2BCZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)