Vishay/Vitramon CDR32BP300BFZMAT
CDR32BP300BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BFZMAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP300BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP300BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BFZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BFZMAT
CONN AUDIO JACK 2.5MM 4COND SMT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
100FT FIBRTUBE TRANSPORT TUBING datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf