Vishay/Vitramon CDR32BP300BFZSAT
CDR32BP300BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BFZSAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP300BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP300BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BFZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BFZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BFZSAT
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/RED 1000' datasheet.pdf
2.00MM PITCH DIL VERT 2.4MM PC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf