Vishay/Vitramon CDR32BP300BJZRAT
CDR32BP300BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BJZRAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP300BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP300BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BJZRAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BJZRAT
RELAY SSR HI-SIDE POWERSO-10 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL LC2MOS 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 06POS VERT datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 3MM NO datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 170MA 9.72 OHM SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
17W2 FE PCR_40 A S4, 4-40 UNC SP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf
2200UF 25V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf