Vishay/Vitramon CDR32BP300BKZPAT
CDR32BP300BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BKZPAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP300BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP300BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BKZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BKZPAT
SPEAKER 8 OHM 1W 77MM ROUND datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PCB MNT 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 180QFN datasheet.pdf
TAPE 1/2" X 36 YD datasheet.pdf
AMPLIMITE,RCPT,ASY,SER 90,RA,SZ datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf