Vishay/Vitramon CDR32BP300BKZSAT
CDR32BP300BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BKZSAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BKZSAT.pdf
Availability of CDR32BP300BKZSAT
QUANTITY
CDR32BP300BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BKZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BKZSAT
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MPQ BUCHSENKONTAKT datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf