Vishay/Vitramon CDR32BP301BFZPAT
CDR32BP301BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP301BFZPAT
Brief Description
CAP CER 300PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP301BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP301BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP301BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP301BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP301BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP301BFZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP301BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP301BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP301BFZPAT
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 M32 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 30DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 860MA 470 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf