Vishay/Vitramon CDR32BP301BJZSAT
CDR32BP301BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP301BJZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 300PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP301BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP301BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP301BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP301BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP301BJZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP301BJZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP301BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP301BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP301BJZSAT
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 11POS datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 12A HS 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FLAG .187 NATURAL datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW SILHOUETTE HERM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 42POS datasheet.pdf
IMPACT ORTHO MP 5X10 INSERTION datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA 5V SPRINT datasheet.pdf