Vishay/Vitramon CDR32BP301BKZPAT
CDR32BP301BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP301BKZPAT
Brief Description
CAP CER 300PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP301BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP301BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP301BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP301BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP301BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP301BKZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP301BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP301BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP301BKZPAT
BATTERY OXY ALKALINE AA 12.0V datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF15A/AF15/AFF15A datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES MO 1W 36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SSO datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FINGRSTCK BECU ALY 7.57X406.4MM datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf