Vishay/Vitramon CDR32BP330BJZSAT
CDR32BP330BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP330BJZSAT
Brief Description
CAP CER 33PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP330BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP330BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP330BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP330BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP330BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP330BJZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP330BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP330BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP330BJZSAT
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 120A 300/520V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DECODER BIN 1:8 16-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 11C 2#20 9#10 SKT J/N RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf