Vishay/Vitramon CDR32BP331BFZPAT
CDR32BP331BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP331BFZPAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP331BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP331BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP331BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP331BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP331BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP331BFZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP331BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP331BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP331BFZPAT
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MAT-N-LOK 20-14AWG datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 40POS .100 30AU datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (C-301-12) SPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
RING TERM 8X12X0.6 0.4-1.6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf