Vishay/Vitramon CDR32BP331BJZMAT
CDR32BP331BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP331BJZMAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP331BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP331BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP331BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP331BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP331BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP331BJZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP331BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP331BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP331BJZMAT
RES SMD 205K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
OSC VCXO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf