Vishay/Vitramon CDR32BP361BJZMAT
CDR32BP361BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP361BJZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 360PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP361BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP361BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP361BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP361BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP361BJZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP361BJZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP361BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP361BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP361BJZMAT
JUMPER-H1504TR/A3049S/X 8" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 4A 600V DPAK datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 2MM datasheet.pdf
HEADER 34POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf