Vishay/Vitramon CDR32BP390BKZPAT
CDR32BP390BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP390BKZPAT
Brief Description
CAP CER 39PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP390BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP390BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP390BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP390BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP390BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP390BKZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP390BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP390BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP390BKZPAT
IGBT SIP MODULE 600V 9A IMS-2 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 100W datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS CC 6.25A 600V datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20DHVQFN datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HE FILTER ORG VAPOR CARTRIDGE datasheet.pdf
220UF 25V 10X20 105C RAD datasheet.pdf