Vishay/Vitramon CDR32BP390BKZPAT
CDR32BP390BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP390BKZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP390BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP390BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP390BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP390BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP390BKZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP390BKZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP390BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP390BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP390BKZPAT
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC COMP DUAL MICRPWR CMOS 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 280MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
SOLID STATE OPTICAL MOUSE LENS datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHT WHT 350MA 12.2V datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-M 85/54 4X3 AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
UJ30 CONTROLLER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf
MICRO 25C P 48" WHT JACKS datasheet.pdf