Vishay/Vitramon CDR32BP391BFZPAT
CDR32BP391BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP391BFZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP391BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP391BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP391BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP391BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP391BFZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP391BFZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP391BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP391BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP391BFZPAT
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 11V SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
AT-4755 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
SHL-SMT 5.00/02GR 5.9RL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf