Vishay/Vitramon CDR32BP3R0BCZRAT
CDR32BP3R0BCZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R0BCZRAT
Brief Description
CAP CER 3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R0BCZRAT.pdf
Availability of CDR32BP3R0BCZRAT
QUANTITY
CDR32BP3R0BCZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R0BCZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R0BCZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R0BCZRAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R0BCZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R0BCZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R0BCZRAT
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO92 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 110MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G 20MA datasheet.pdf
OSC VCXO 44.8MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
IC TXRX OCTAL BIDIRECT 20CERDIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf