Vishay/Vitramon CDR32BP3R3BCZSAT
CDR32BP3R3BCZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R3BCZSAT
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R3BCZSAT.pdf
Availability of CDR32BP3R3BCZSAT
QUANTITY
CDR32BP3R3BCZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R3BCZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R3BCZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R3BCZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R3BCZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R3BCZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R3BCZSAT
CARD RACK FRAME KIT VME 6UX340MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 3750K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 800V RADIAL datasheet.pdf