Vishay/Vitramon CDR32BP4R3BDZSAT
CDR32BP4R3BDZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP4R3BDZSAT
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP4R3BDZSAT.pdf
Availability of CDR32BP4R3BDZSAT
QUANTITY
CDR32BP4R3BDZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP4R3BDZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP4R3BDZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP4R3BDZSAT
Related LinksCDR32BP4, CDR32BP4R3BDZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP4R3BDZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP4R3BDZSAT
CORD COIL SGL END 4-4 BLACK 7' datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 2.63V SOT143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 8A 125V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.024V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 46.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-27V 2.3A datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf