Vishay/Vitramon CDR32BP510BKZSAT
CDR32BP510BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP510BKZSAT
Brief Description
CAP CER 51PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP510BKZSAT.pdf
Availability of CDR32BP510BKZSAT
QUANTITY
CDR32BP510BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP510BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP510BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP510BKZSAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP510BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP510BKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP510BKZSAT
CAP CER 1.5UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC UART QUAD SOT414-1 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf