Vishay/Vitramon CDR32BP511BFZRAT
CDR32BP511BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP511BFZRAT
Brief Description
CAP CER 510PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP511BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP511BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP511BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP511BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP511BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP511BFZRAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP511BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP511BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP511BFZRAT
IC DELAY LINE 30NS 8UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 10DFN datasheet.pdf
KIT CONN C-GRID III DUAL WTB datasheet.pdf
SENS FLA-CONTACT 2,8 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR BLUE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
TV07RW-9-35SA W/ PC CON datasheet.pdf
SHS 1.5MM 18POS SLD HEADR BLK datasheet.pdf