Vishay/Vitramon CDR32BP511BKZPAT
CDR32BP511BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP511BKZPAT
Brief Description
CAP CER 510PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP511BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP511BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP511BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP511BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP511BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP511BKZPAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP511BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP511BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP511BKZPAT
CONN FFC TOP 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC 3.06V W/PB 5% SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR SR datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf